1970ie

Septiņdesmitajos gados jauns posms sākās vienam no Rīgas visatpazīstamākajiem arhitektūras objektiem – Pēterbaznīcai. Kara laikā tika sagrauts tās tornis. Vairākas pēckara desmitgades Rīgas panorāmā Pēterbaznīcas torņa nebija. Tā atjaunošana tika pabeigta 1973. gada 29. jūnijā, tajā pašā datumā, kad tas gāja bojā pirms 32 gadiem. 1975. gadā iedarbināts no Armēnijas atvestais torņa pulkstenis, bet 1976. gadā - pulksteņa zvanu spēle, kas 5 reizes dienā atskaņo latviešu tautas dziesmas „Rīga dimd” melodiju. Tagadējais tornis ir 123,25 m augsts, tajā iebūvēts lifts, kas apmeklētājus uzved 72 m augstumā.

Septiņdesmitajos gados pārmaiņas piedzīvoja arī cits kultūras objekts – Dailes teātris.
1977. gadā ar īpašu Dailes teātra vēsturi atainojošu koncertuzvedumu “...Visu savu mūžu...” teātra ansamblis un personāls pārcēlās uz jauno ēku Brīvības, toreiz Ļeņina, ielā Nr. 75.   

Tāpat septiņdesmitie gadi Rīgai deva arī gluži prozaiskus labumus, kā piemēram Getliņu izgāztuvi. 1970.gadā LPSR MP Rīgas pilsētai jaunas izgāztuves ierīkošanai no valsts zemju rezerves fonda piešķīra 79,9 ha zemes gabalu Getliņos, kuru uzsāka izmantot 1972.gadā.