Kur šobrīd atrodas 9 rūpnīcas un kādus produktus tās pašlaik ražo.

By sdfbsdfbsdfb, 22 April, 2022

Fakti īsumā:

  1. Kuzņecovu impērija bija lielākā porcelāna un fajansa ražošanas apvienība Eiropā 19. un 20. gadsimta mijā.
  2. Tajā darbojās 9 rūpnīcas, un tā apmierināja dažādas sociālās vajadzības, sākot no viesnīcniekiem līdz pat ļoti mākslinieciskiem cilvēkiem. Tā praktiski monopolizēja privāto porcelāna rūpniecību Krievijas impērijā, apspiežot tādus gigantus kā Gardnera, Auerbaha un Safronova fabrikas.
  3. Pēc 1917. gada revolūcijas rūpnīca tika slēgta, jo to vadīja ģimene, kas ar savu bagātību un varu atbalstīja carisko režīmu.
  4. Mūsdienās dažas no rūpnīcām ir privatizētas un kļuvušas par daļu no citiem uzņēmumiem vai joprojām pieder pēctečiem, kuri dzīvo ārzemēs, bet vēlas tās atjaunot, palielināt darbinieku skaitu un radīt modernu rūpnīcas tēlu.

"Ciema ugunskurs ir sirds" ir ne tikai teiciens, bet tam ir arī vēsturiska vērtība, jo tas attiecas uz porcelāna un fajansa rūpnīcu. Šo uzņēmumu oficiāli reģistrēja 1885. gadā, lai gan jau kopš 1859. gada tas ražoja ļoti daudz dažādu izstrādājumu, kas bija lēti un piemēroti visām klasēm.

Kuzņecovs ne tikai apmetās ciematā, nopirka 10 kilometrus ap rūpnīcu un uzcēla savu baznīcu, bet arī izveidoja nelielu rūpniecības pilsētiņu ar mājām, slimnīcām un skolām strādniekiem un viņu ģimenēm. Cilvēkus, kas tur dzīvoja, sauca par "Kuzņecovska tautu". 1910. gadā rūpnīcā strādāja 1230 darbinieki, un tajā tika ražoti vairāk nekā 70 porcelāna fajansa veidi 7 krāsās.


Kuzņecova rūpnīcas tika izveidotas pirms revolūcijas, lai apmierinātu visas sabiedrības vajadzības. Ne tikai baznīcas un bagātie nami saņēma Kuzņecova apdari, bet arī krodziņi un pat sabiedriskās tualetes tika apgleznotas pēc labākajām krievu porcelāna mākslas tradīcijām.


Kuzņecova uzņēmums bija paraugs visām citām porcelāna un fajansa fabrikām, jo daudzi Kuzņecova mākslinieku darbi šodien atrodas lielākajos Krievijas muzejos.
 

Comments