By sdfbsdfbsdfb, 25 April, 2022

Apmeklējiet tipisku 19. gadsimta beigu zilo apkaimi. Sajūtieties kā 1905. gada revolucionārajā Rīgā un rakstnieka Aleksandra Čaka šaurās bruģētajās ieliņotajās ieliņās un dažviet bagātīgi izgreznotajos koka namos. Lai izvairītos no liekas uzmanības piesaistīšanas, iesakām apmeklēt šo teritoriju dienas gaišajā laikā.

Apskate un izklaide


Skursteņslauķa statuja

By sdfbsdfbsdfb, 22 April, 2022

Kuzņecovu impērija ir piemērs Krievijas rūpniecības attīstībai 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Fabrikas atradās Sanktpēterburgas un Maskavas nomalēs un apmierināja visdažādākās sociālās vajadzības, sākot no krodziņiem līdz mākslinieciskajam porcelānam. Viņi praktiski monopolizēja privāto porcelāna ražošanu Krievijā un pakļāva tādus gigantus kā Gardnera, Auerbaha un Safronova fabrikas.

By sdfbsdfbsdfb, 22 April, 2022

Latvijas industrializācija bija diezgan līdzīga Igaunijas industrializācijai: 19. gadsimtā abas valstis atradās Krievijas caru pakļautībā, un abām trūka tādu klasisku izejvielu kā ogles un dzelzsrūda. Taču, gadsimta sākumā Livonijā un Kurzemē atceļot dzimtbūšanu, Latvijas reģionos atbrīvojās milzīgs darbaspēks, un pilsētās radās pirmās rūpnīcas. Īpaši Rīgā uzplauka tekstilrūpniecības, kokapstrādes, metālapstrādes un tabakas pārstrādes uzņēmumi. Dzelzceļa būvniecība izraisīja jaunu industrializācijas posmu. Sākot ar 1860.